top of page

Великий перепис притулків для тварин

В Україні вперше буде створено єдину базу притулків для собак та котів, щоб надавати цим закладам більш системну та ефективну допомогу.


Головною метою проєкту є облік тварин, які живуть у притулках, а також створення та ведення реєстру організацій, що адмініструють та утримують ці притулки, щоб спрогнозувати необхідні об’єми допомоги. Крім того, перепис дозволить визначити проблематику закладів, що опікуються тваринами. На основі зібраних даних будуть розроблені та впроваджені стратегічні програми допомоги. Проект стартував в рамках нашої ініціативи Save Pets of Ukraine, заснованої компанією Kormotech, національним виробником кормів для домашніх тварин.
Переписом притулків для тварин займається дослідницький центр «Соціоінформ». До бази потрапляють притулки, стерилізаційні центри та зооволонтери, які надали притулок не менш як 20-ти тваринам (собакам та котам).

Пошук відбувається у 2 етапи:

1. Пошук агентів (власне, притулків та центрів) через сервіси Google.

2. Рух за «методом снігової кулі» (коли агент, який потрапив у базу рекомендує колег у місті і області).


Компанія Kormotech рятує тварин від війни з 2014 року, а з повномасштабним вторгненням стало зрозуміло - потрібно розбудовувати організовану систему підтримки тварин в Україні. Так з’явилась ініціатива Save Pets of Ukraine, яка сформувала глобальний ланцюг допомоги, об’єднуючи благодійні організації та бізнес-структури у різних країнах світу. Завдяки зусиллям Save Pets of Ukraine з початку війни врятовано понад 200 000 собак та котів в Україні. Наша мета - комплексна допомога тваринам. На даний момент ми надаємо корм для притулків та зооволонтерів, медичні препарати ветеринарам та впроваджує комплексну підтримку притулків для котів та собак. Наша команда опрацювала майже 29 тисяч заявок та безкоштовно передала 825 тон корму для тварин, які цього потребували.

Для надання більш системної та якісної допомоги власними силами, а також із залученням донорів, компанія Kormotech ініціювала перший в країні перепис притулків для тварин. З початку війни кількість безпритульних собак та котів значно зросла, а заклади, які ними опікуються, - переповнені. Так після 24 лютого 2022 року з’явились нові притулки та мініпритулки, які рятують тварин власними силами та потребують підтримки. Метою перепису є також ідентифікація всіх нових закладів, що піклуються про чотирилапих. Збір даних дозволить створити ефективну систему своєчасної та регулярної допомоги.


Зареєструвати заклад

bottom of page