top of page

Як потоваришувати з хвостиками, які живуть на вулиці

Поради Save Pets of Ukraine та кінологів


Згідно з даними перепису від Save Pets of Ukraine, внаслідок війни в Україні кількість тварин в притулках та на утриманні зооволонтерів стрімко зросла: на 20-30% у тилових областях, на 60% у зооволонтерів та на 100% і більше у притулках прифронтових областей.


Кожен день ми отримуємо запит на допомогу з кормом для вуличних хвостиків з того чи іншого міста нашої країни. Аналізуючи кількість запитів, ми можемо підтвердити той факт, що у прифронтових областях ситуаціях особливо важка. Притулки переповнені, тварини не стерилізовані і, на жаль, повторюються випадки, коли власники покидають своїх чотирилапих улюбленців.І якщо котики можуть швидко адаптуватися до нових умов, то собачкам це дається набагато складніше.


Ми раді, що є багато небайдужих, які опікуються безпритульними тваринками. Але перш ніж почати допомагати, потрібно налагодити з ними контакт.
Якщо потрібно привернути увагу вуличного хвостика, слід діяти обережно, дотримуючись правил безпеки:


• Привернути увагу хвостика до себе можна клацанням пальців або цоканням язика. Можна спробувати покликати тварину. Тільки не потрібно кричати. Ваш голос має бути лагідним, та спокійним.


• Коли увага чотирилапого буде залучена, тоді слід підходити до нього повільно, не роблячи різких рухів.

Говоріть з ним спокійним і підбадьорливим голосом та спостерігайте за реакцією собаки.


• Наблизившись до відстані приблизно в 3 - 4 м, слід дочекатися, коли хвостик сам піде назустріч.


• Якщо собака продовжує за вами спостерігати, тоді можете повільно простягнути руку, опустивши долоню вниз. Найкраще стиснути її в кулак, заховавши туди щось смачненьке та ароматне. Помітивши інтерес, акуратно переверніть та розтисніть долоню, демонструючи смаколик.


• При близькому знайомстві з хвостиком, який вже підійшов, не потрібно одразу гладити його по голові. Коли ваша рук опиниться над головою, то собака може спийняти цей жест, як небезпеку, що викличе агресивну реакцію.


• Якщо бажаєте все ж таки доторкнутися до тваринки, тоді починайте гладити з боку. • Слід пам’ятати, що зараз у прифронтових областях більшість собак дуже збентежені подіями, які відбуваються. Тому робіть все, щоб викликати у них довіру і з часом вони підуть на контакт.


• Якщо хвостик занадто лякливий та не взяв їжу з першого разу або втік ще на одному з перших пунктів – не засмучуйтеся і повторіть знайомство наступного дня.


• Необхідно остерігатися агресивно налаштованих собак. В такому випадку залишите їжу осторонь і відійдіть. Не повертайтеся спиною до собак та спостерігайте за ними.


• Уникайте собак, які виявляють симптоми сказу (неадекватна поведінка, їдять неїстівне, косоокість, гризуть землю та ін.).


• Коли ви годуєте більше ніж одну тваринку, тоді поставте декілька тарілочок на відстані одна від одної, щоб не спровокувати бійку.

Comments


bottom of page