top of page

Як допомагати притулкам для тварин

Соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine випустила покрокову інструкцію для людей, які готові допомагати притулкам


Внаслідок підриву Каховської ГЕС в ніч на 6 червня близько 80 населених пунктів опинились в зоні затоплення. Вода залила тисячі будинків. Волонтери з усієї країни направились на Херсонщину, аби допомогти рятувальникам евакуювати людей, а також їхніх домашніх улюбленців. Зоозахисна спільнота згуртувалась для надання оперативної допомоги та прихистку чотирилапим, яких врятували з затоплених регіонів. З 6 по 8 червня волонтерам вдалось врятувати понад 1500 тварин. Їх евакуювали до Миколаєва, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Черкас, Києва та Київської області, Кіровоградської області.

Оскільки кількість тварин в притулках суттєво зросла, працівникам часто не вистачає «рук», щоб приділити достатньо уваги кожному хвостику. Тому ініціатива Save Pets of Ukraine закликає небайдужих допомагати притулкам не лише донатом, але і фізично. Команда ініціативи створила «гід для волонтера» – інструкцію добрих справ для чотирилапих. Це збірка порад на основі реальних потреб притулків стосовно того, яку роботу можна і потрібно робити в притулках, як підготуватись до візиту, як допомогти віддалено, що вдягти, що взяти з собою. Також в документі наводять поради зоопсихологині Оксани Галан про те, як налагодити перший контакт з тваринами.

Потреба «додаткових рук» для притулків з’явилась ще на початку повномасштабного вторгнення, адже чисельність тварин під опікою притулків та зооволонтерів зросла в середньому на 60%. Це дані першого всеукраїнського перепису притулків та дослідження їх потреб, проведене українським центром вивчення громадської думки «Соціоінформ» на замовлення найбільшого українського виробника харчування для котів та собак Kormotech, який у 2022 році заснував національну ініціативу Save Pets of Ukraine.

Фото: Лала Тарапакіна


Через ситуацію з затопленням, раніше запланованого відкрився Всеукраїнський центр допомоги безпритульним тваринам Patron pet center, заснований Андрієм Ставніцером та Ростиславом Вовком. Центр готовий прийняти загалом більше 100 тварин. Ірина Подвойська, директорка Patron pet center зазначає: «Вчора до нас приїхало близько 20 тваринок з херсонського напрямку. Всі тварини були врятовані з води, з дахів. Це вкрай важка історія, яка відбувається зараз з херсонцями, з усіма українцями і з нашими тваринками. Ми не стоїмо осторонь і хочемо всім допомогти, оскільки маємо площу. Притулок був ще не відкритий, але ми відчинили свої двері раніше, адже можемо допомогти. Нас підтримує багато організацій. Осторонь не стоїть Save Pets of Ukraine: вони нам передали корми, чим дуже допомагають і будуть надалі допомагати тваринкам. Ми плануємо вмістити не менше 100 тварин. Але це не кінцева цифра, тому що дуже багато евакуаційних рейсів просять про допомогу і ми будемо допомагати».


Волонтери, які рятують тварин з Херсонщини, шукають для них тимчасові домівки чи перетримку, тому команда Save Pets of Ukraine створила список притулків та вет.клінік, які вже прийняли та готові надати прихисток евакуйованим чотирилапим.


Київ та Київська область:

Patron pet center

«Песики Києва»

«Тваринний Червоний Хрест», м. Ірпінь

«Дім «особливих» хвостиків», м. Ірпінь

Zooplatform

«Котобанда»

«Київські хвостики»

«Дворняшкам дом»

Dog Help Ukraine

Gostomel Shelter, м. Гостомель

«Едуардів Ковчег»


Кіровоградська область:

«Дай лапу», м. Знам’янка


Кривий Ріг:

Best Friend


Миколаїв:

«Наш милий дім Чапа»


Черкаси:

«Друг»


Харків:

«Дім янголів»

EcoCentr

Запоріжжя:

Centaur


Дніпро:

«Пегас»

«Фонд Дніпро енімалс»


Полтава:

EcoCentr Lokes


Львів:

Hard Vet


Список постійно оновлюється в соц.мережі Save Pets of Ukraine.


Фото: Лала Тарапакіна

コメント


bottom of page