top of page

У Гостомелі у притулку вакцинували тварин від сказу

У Гостомельському притулку для тварин команда ініціативи Save Pets of Ukraine провела вакцинацію тварин від сказу. Під час окупації Гостомеля російськими військами притулок продовжував працювати. Там знаходили прихисток і ті тварини, які залишилися без господарів.


«Тварини ховалися тут від обстрілів, розуміли, що тут є їжа, вода. На жаль, деякі загинули від осколків, але більшість вціліли. Ми небагатий притулок, але всі наші думки і хвилювання про здоров’я тварин. Тому в нас завжди був запас кормів. Але тваринкам потрібні чистота, гарне харчуванняі медичний догляд і тоді вони розквітають», - розповідає власниця притулку Ася Серпинська, яка залишалася з чотирилапими і під час окупації.


Упродовж одного дня зусиллями ветеринарів-волонтерів у притулку у Гостомелі вдалося щепити 50 тварин. Ще 100 доз вакцини залишили для проведення подальшої вакцинації.


«Дуже важливо вакцинувати тварин від сказу, оскільки це те захворювання, яке переноситься собаками і котами, і воно є небезпечним для людей. Якщо у притулках вакцинувати всіх тварин, то при поступленні нових, якщо вони будуть заражені, ті чотирилапі, що є у прихистках, не захворіють або ж недуга пройде у дуже легкій формі», - наголошує Аліна Валова, ветлікартка клініки "Зоолюкс", яка підтримала ініціативу.За даними ВООЗ, для профілактики поширення сказу, щепленням потрібно охопити 70% тварин. Після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, прихистки переповнені тисячами тварин. Дефіцит фінансування, відсутність історій вакцинації та вакцин, на жаль, сприяє поширенню інфекційних недуг. До Save Pets of Ukraine звернулися уже 407 притулків із заявкою на вакцинацію. За підтримки благодійного фонду U-Hearts вдалося закупити 1000 доз вакцини проти сказу. Тож процес вакцинації буде продовжено.


«Ініціатива Save Pets of Ukraine почала свою діяльність з початком повномасштабного російського вторгнення, аби підтримати чотирилапих, їх господарів, зооволонтерів, притулки, які опинилися у біді. За цей час передали уже понад 400 тонн корму від компанії Kormotech та наших партнерів-благодійників фонду U-Hearts та Grater Good Charities. Та мета Save Pets of Ukraine, аби в Україні взагалі не було покинутих тварин! Для цього їх потрібно не тільки нагодувати, а й подбати про здоров’я, провести необхідні щеплення, аби зрештою нагодовані, здорові собаки та котики знайшли собі домівку», - зазначає Катерина Ковалюк, директорка з комунікацій компанії “Kormotech”, координаторка ініціативи Save Pets of Ukraine.Додамо, у 2014-2017 роках діяла ініціатива «Не залишай нас в АТО». Kormotech підтримував власників та опікунів покинутих тварин у зоні бойових дій і надіслав понад 40 тонн раціонів для котів та собак. Від 2017 року проєкт трансформувався в адресну підтримку зооволонтерів та притулків для чотирилапих по всій Україні. Після повномасштабного вторгнення російських військ у 2022 році компанія стартувала ініціативу з допомоги чотирилапим Save Pets of Ukraine.

Comments


bottom of page