top of page

Взяти чотирилапого з вулиці

Покрокова інструкція, як діяти


Уявіть, як ви, повертаючись додому, побачили кумедного кудлатика на вулиці та розумієте, що не зможете вже залишити його тут.


Але що робити далі, коли ви прийняли рішення забрати чотирилапого додому? Надати прихисток вуличній тваринці може кожен. Під час війни, згідно з нашим дослідженням, кількість безпритульних тварин виросла більше ніж на 60%. Велика їх частина - це покинуті домашні хвостики. Проявіть своє співчуття та подаруйте свою любов кудлатику й він стане вірним другом у відповідь. Даємо покрокову інструкцію, як діяти:
1. ВПЕВНІТЬСЯ, ЩО ТВАРИНКА НЕ ЗАГУБЛЕНА.


Може статися так, що хвостик вже має власника, тому спершу перевірте, чи немає нашийника з інформацією про тваринку та його власника.


2. ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ВЕТЕРИНАРА.


Якщо кудлатик виявився вуличним, тоді бажано одразу, в перший-другий день, відвести його до ветеринара. Спеціаліст визначить загальний стан та надасть рекомендації з догляду та годування.


3. САНІТАРНА ОБРОБКА.


Після вулиці необхідно буде зробити санітарну обробку.


Важливо, якщо ви не виявили бліх у кудлатика, тоді зробіть ванні процедури звичайними засобами. Не потрібно використовувати засіб від бліх, бо це може завдати додаткової шкоди хвостику. (Блохи найкраще помітні на животі, де менше шерсті).


4. ГОДУВАННЯ.


Не давайте одразу багато їжі. Особливо, якщо тварина виснажена, бо може статися випадання кишківника. Необхідно годувати легкою їжею, маленькими порціями та лише двічі на день. Якщо кудлатик виглядає бадьорим і здоровим на вигляд, годувати його потрібно, виходячи з вікових рекомендацій.


5. ВОДА.


Вода для хвостика повинна бути у постійному доступі. Придбайте миски, в ідеалі декілька, щоб поставити у різних куточках кімнати. Слідкуйте, щоб всюди водичка була свіжою та в достатній кількості.


6. ДАЙТЕ ЧАС КУДЛАТИКУ ЗВИКНУТИ ДО ВАС.


Так, життя на вулиці — великий стрес. Але тваринка вже навчилась виживати й зміна обстановки на нову, незнайому, викликає новий стрес. Покажіть хвостику, що з вами він у безпеці. Пам’ятайте, що адаптація може тривати до 3-х тижнів або більше.


7. ПРОГУЛЯНКА НА ВУЛИЦІ.


У вас можуть виникнути складності у тому, щоб привчити кудлатика до прогулянок на повідці. Наша порада: одягайте нашийник, коли хвостик спокійний. Після того, як це буде зроблено, похваліть улюбленця, пригостіть смачненьким та дайте йому час звикнути до нових аксесуарів. Нехай походить, полежить й тільки потім виходьте на вулицю.


8. ДОКУМЕНТИ ДЛЯ УЛЮБЛЕНЦЯ


Зробіть ветеринарний паспорт та чипування. Також придбайте QR паспорт та внесіть всю необхідну інформацію про вашу тварину у базу Animal ID.Comments


bottom of page